Tuby plastikowe

Uważa się, że tuby bezszwowe są najlepszym rozwiązaniem opakowaniowym dla przemysłu kosmetycznego, ze względu na ich wysokie walory estetyczne i łatwość dostosowania ich kształtu. Dzięki ciągłym innowacjom Essel z powodzeniem produkuje i dostarcza tuby z tworzyw sztucznych dla nowych, rozwijających się sektorów gospodarki. Przejęcie Arista Tubes, wiodącego producenta tub z tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii, pomogło nam przyswoić nowatorską wiedzę i kompleksowe doświadczenia w tej branży.

Plastikowe tuby bezszwowe są wykorzystywane do pakowania wysokiej klasy produktów o małej objętości, produkowanych w różnych gałęziach przemysłu. Zapewniają one zwiększoną trwałość towarów i pomagają im się wyróżnić na sklepowych półkach. Tuby plastikowe oferują atrakcyjne, trwałe rozwiązania dla różnych linii produktów. Od niestandardowych, kolorowych materiałów, aż po wysokiej klasy techniki dekoracyjne. Essel oferuje rozwiązania, które można dostosować do każdego rodzaju produktu lub rynku.


Produkcja tub plastikowych

Współwytłaczanie

Essel posiada zaawansowane urządzenia, które produkują rękawy współwytłaczane. Nasze maszyny charakteryzują się dużą elastycznością w zakresie możliwych do zastosowania kolorów i specyfikacji. Kompletna linia produkcyjna do wytłaczania tub obejmuje szereg innych maszyn, takich jak głowica wytłaczarska, maszyna drukarska, maszyna do zakrętek czy maszyna pakująca.

Współwytłaczanie zapewnia automatyczną kontrolę średnicy umożliwiającą dokonywanie pomiarów laserowych widocznych na cyfrowym wyświetlaczu. Dzięki temu operator może dokonywać szybkich i precyzyjnych zmian w ustawieniach średnicy tuby. Proces ten stał się podstawowym narzędziem gwarantującym jakość. Rękawy tub, wykraczające poza określone zakresem tolerancji normy są automatycznie odrzucane. Essel wytwarza szerokie spektrum tłoczonych tub w zakresie od 19 mm do 60 mm (z dokładnością do 560 mikronów) oraz o długości od 80 mm do 210 mm.

Oferowane struktury

  • Jednowarstwowe opcje obejmujące LLDPE, LDPE, MDPE i HDPE.
  • Wielowarstwowe opcje obejmujące współwytłaczane 2 warstwowe rękawy, współwytłaczane 5 warstwowe rękawy LLDPE z jednowarstwową krawędzią oraz współwytłaczane 5 warstwowe rękawy HDPE z jednowarstwową krawędzią.

Zdobienia mogą być wykonane technologią 8 kolorowego druku offsetowego (linia i tekst, winiety i ilustracje) i 6 kolorowego sitodruku. Dostępne są farby metaliczne i perłowe.

Druk offsetowy na sucho

Główną techniką jest nadruk offsetowy na sucho do 8 kolorów z możliwością lakierowania (lakiery błyszczący, półmatowy, matowy). Posiadamy własną przygotowalnię farb i materiałów drukarskich, co pozwala na wykonanie dowolnej gamy kolorystycznej według indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowo współpracujemy z firmami zewnętrznymi w zakresie przygotowania i obróbki projektów graficznych wychodząc na przeciw każdemu życzeniu klienta.

Sitodruk

Essel posiada wszelkie maszyny niezbędne do nowoczesnego zadruku metodą sitodruku. Metoda ta jest bardziej korzystna niż inne procesy, takie jak sublimacja barwnika lub druk atramentowy ze względu na jej niski koszt i możliwość nadruku na wielu różnych powierzchniach. Sitodruk to technika druku, która tworzy obraz o ostrych krawędziach przy użyciu szablonu.

Hot-stamping i Etykietowanie

Opcje znakowania etykietowania obejmują pełne opakowanie, przód i tył, zestawy naklejek i etykiet oraz etykiety wielowarstwowe i wypukłe. Tuby plastikowe są produkowane, zadrukowywane i zamykane na jednej linii produkcyjnej. Specjalne zdobienia takie jak sitodruk, hot-stamping czy etykietowanie są procesami dodatkowymi.

  • Hot stamping (tłoczenie folią) - Proces tłoczenia folią na gorąco jest techniką spajania termicznego, która prowadzi do trwałego przywarcia folii do powierzchni docelowej. Essel posiada nowoczesne urządzenia pozwalające na wykonywanie tego bardzo zdobniczego i skomplikowanego procesu. W jego trakcie metaliczna folia jest nakładana na podłoże za pośrednictwem rozgrzanej matrycy (dlatego proces ten określa się mianem tłoczenia folią na gorąco). Hot-stamping jest techniką powszechnie stosowaną do tworzenia ozdobnych arkuszy, które są następnie stosowane do tworzyw sztucznych, drewna, skóry i papieru. Technika ta jest dostępna w szerokim zakresie rozmiarów, unikalnych kolorów i wzorów.
  • Etykietowanie - W sytuacji gdy złożoność projektu przekracza parametry druku offsetowego i sitodruku, jako metoda zastępcza wykorzystywane jest etykietowanie. Tuby z etykietami są również przydatne przy produkcji krótkich serii produktów lub dla wariantów przeznaczonych do testów marketingowych produktu lub na rynki obcojęzyczne.