Innowacje

Inviseam

Technologia Inviseam pozwala wyeliminować ostatni często używany argument przeciw tubom laminowanym, a mianowicie niezadrukowaną linię w strefie zgrzewu. Technologia ta umożliwia zgrzew laminatu nadrukowanego do samego końca dzięki czemu uzyskujemy efekt pełnego zadruku 360 stopni.

Zadruk może być wykonany w technologii letterpress lub flexo z efektami dekoracji jak silk screen, folia na zimno i na gorąco oraz lakier matowy lub błyszczący.


Egnite™

Egnite jest laminatem o wysokim połysku. Metaliczna folia met PET wchodząca w skład laminatu dzieki wysokiemu połyskowi doskonale odróżnia tubę od konkurencji, a dodatkowo w kombiacji z warstwą EVOH gwarantuje doskonałe właściwości barierowe.

Specjalnie zaprojektowana kompozycja polimerowa laminatu zapewnia sprężystość tuby charakterystyczną dla tub ekstrudowanych, dzięki czemu opakowanie utrzymuje pierwotny kształt przez cały okres użytkowania.

Egnite ułatwia drukowanie skomplikowanych kolorów i umożliwia uzyskanie całkiem nowych efektów dekoracyjnych tuby.

Egnite dzięki swoim wyjątkowym właściwościom w twórczy sposób dodaje blasku dzięki czemu z łątwością przyciągają uwagę klientów. Pomaga również chronić markowe produkty przed ich podrabianiem. Kreując nową dynamikę w segmencie konsumentów high-end, znacznie przekracza to, co każdy inny laminat może zaoferować.


Green Maple Leaf™

Green Maple Leaf™ to przyjazny dla środowiska laminat zachowujący właściwości produktu, jak również potwierdzający nasze działania w kierunku ochrony środowiska. Materiał ten dzięki innowacyjnej powłoce barierowej zastępującej barierę EVOH doskonale chroni produkt, a jednolity skład materiałowy oparty na polietylenie (PE) umożliwia pełny recykling użytego opakowania. Pozwala to redukować carbon footprint czyniąc materiał najlepszym pro-ekologicznym wyborem bez kompromisów dla jakości produktu.

Doskonałe właściwości barierowe zapewniające doskonałą stabilność produktu czynią Green Maple Leaf™ idealnym materiałem do pakowania kosmetyków i artykułów żywnościowych.

Dodatkową zaletą jest zdolność do utrzymywania kształtu tuby z trakcie użytkowania.

Green Maple Leaf wspiera i wzmacnia inicjatywę Essela Go-Green potwierdzając że jesteśmy liderem działań w kierunku bardziej zielonej, lepszej i zdrowszej planety.


UV-printing

UV-print pozwala drukować elementy lakierem widzialnym tylko w promieniach UV. Pozwala to uniknąć eye-marków na tylnim panelu tuby, jak również otwiera nowe możliwości takie jak specjalne efekty na opakowaniu widzialne tylko w świetle UV, np. na dyskotece.


Tuby z zawartością PCR (Post Consumer Recycling)

Dbając o ponowne wykorzystanie surowców ESSEL rozwinął własny laminat z zawartością PCR (materiał pochodzący z recyclingu). Warstwa PCR umieszczona jest między wewnętrzną warstwą polietylenu, a warstwą barierową EVOH, która doskonale chroni zawarty w tubie produkt.

Dodatkowo Essel oferuje również tubki ekstrudowane z zawartością PCR.


Efekt soft touch

W celu spełnienia oczekiwań naszych klientów Essel rozwinął laminat z zawnętrzną powierzchnią Soft touch.

W ofercie są również tuby ekstrudowane z efektem soft touch.

Tuby z efektem Soft touch doskonale sprawdzają się w branży kosmetycznej podkreślając wyjątkowość i delikatność produktu.


Nadruk Braille

Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych kilentów rozwineliśmy możliwość bezpośredniego nadruku na opakowaniu tekstu w formacie Braille’a. Nadruk ten jest nakladany w technologii print screen i pozwala niewidomym osobom bezbłędnie identyfikować produkt.